... 1. český Sudoku server:

Mistrem světa v sudoku se v Praze stal Japonec Kota Morishi

Jakub Obdroušek se v play off umístil na výborném čtvrtém místě. V týmech Češi skončili čtvrtí.

Od 4. do 11. listopadu se v Praze koná Mistrovství světa v sudoku a logických úlohách. Na šampionách přijelo 250 luštitelů z celého světa.
V inidividuální několikablokovém maratonu zvítězil Morishi Kota z Japonska, následován Tiit Vunk z Estonska, a Bastien Vial-Jaime z Francie. Z ČeskoSlovenské reprezentace se do desetičlenného play off proluštil Jakub Ondroušek (CZE). Výborný výkon podali také Matúš Demiger (SVK, 12. místo), Jakub Hrazdíra (CZE, 19. místo), Klára Vytisková (CZE, 29. místo) a Veronika Macků (CZE, 30. místo).
V inidividuálním play off potvrdil skvělou formu Kota Morishi (JAP) a zísal titul mistra světa. Střibrnou medaili získal Bastien Vial-Jaime (FRA) a bronz TiiT Vunk (EST). Jakub Ondroušek se v play off posunul na čtvrté místo, letos však na medaili nedosáhl.
Na MS v sudoku se pravidelně pořádá i soutěž týmů. V ní se pravidelně Český tým umísťuje na špici: za 11 minulých let pouze dvakrát neskončil na medailovém umístění. Letos česká reprezentace (ve složení Jakub Hrazdira, Pavel Kadlečík, Jakub Ondroušek, Klára Vytisková) skončila těsně čtvrtá za třetí Německou, druhou Japonskou a první čínskou reprezentací.
Gratulujeme sudokářům k výkonům a organizátorům.
MS v sudoku 2018 organizuje Hráčské asociace logických her a sudoku, z.s. (HALAS). SudokuOnline.cz a SudokuCup.com jsou partnery šampionátu.
Podrobné výsledky najdete na wscwpc2018.cz/results/, a videozáznam můžete najít na tomto kanálu.

Poslední novinky

SudokuOnline.cz: 1. český Sudoku server | mapa serveru | právní podmínky
slovensky | polski | auf deutsch | in english | français | vybrat jazyk:
© Marek Čierny, 2007-2022