... 1. český Sudoku server:

Všichni žijeme v jedné společné sudoku tabulce

Vánoční přání, zamyšlení, a poděkování.

V adventním čase, někde mezi snahou pomoci Ježíškovi vybrat dodavatele dárku v cenovém srovnávači, strachu ze zpráv o epidemii COVID, a krátkodobým uklidněním tabulkou čokolády a/nebo luštěním sudoku, se opakovaně vnucuje myšlenka bilancování. Hodnocení roku 2021: nejen co se povedlo a co ne, ale co je důležité, a co bylo nedůležité. Dovolím si tu sdílet své subjektivní Vánoční přání, zamyšlení, a poděkování.

Přání

Přeji všem hodně zdraví.

Na COVID již zemřelo 30 tisíc Češek a Čechů, ale související odklady ne-Covidové péče, zejména o chronické nemoci a preventivní screening rakovin, může na celkové úmrtnosti podepsat ještě víc. Proto přeji všem vakcínu proti COVIDu, pokud možno s krátkým čekáním na řadu.

Přeji všem brzký návrat k celkem obyčejným radostem a starostem.

Přeji těm, kteří touží po normálním lidském kontaktu a životu, aby viděli, že nejrychlejší a nejspolehlivější cesta z epidemie vede přes očkování všech našich kontaktů, celého okolí. Přeji všem, aby o tématech uměli diskutovat i s ohledem na populační data, a dokázali překročit svou zónu komfortu. Kvůli sezónnosti viru a různým variantám můžeme mít pocit, že se něco občas nedaří -- přeji nám, ať se v takových chvílích nevzdáváme.

Přeji všem, ať vidí příležitosti

Krize vytváří tolik příležitostí, kolik známých věcí narušila.
Ať se naučíme používat nefyzické nástroje ke společnému prospěchu, a spoluvytvářet je. Třeba Denní online ligu v sudoku můžete najít (a v sudoku variantách i spoluvytvářet) na SudokuCupu.

Zamyšlení

Všichni žijeme v jedné velké společné sudoku tabulce!

Když sudoku luštíme sami, často si to neuvědomíme. Ale všichni jsme vzájemně propojení.
Když se daří Tobě, daří se i mě. Když se daří mě, daří se i Tobě. Tvůj problém je i můj problém. Můj problém je i Tvůj problém. Tvůj COVID je můj COVID. Můj COVID je Tvůj COVID.
Rozhodnutí každého ovlivní nás všechny. Každý z nás každým svým činem ovlivňuje to, co máme společné.
Přeji si, ať vidíme, co máme společné, a umíme se o to starat.

Děkuji všem luštitelům

Díky Vám 1. český Sudoku server existuje již 16. rok. Díky Vám jsem mohl podpořit iniciativu Milostivé léto. Snad ten příspěvek někomu pomůže najít řešení z rébusu dluhu u veřejnoprávní instituce.
Marek a Zuzana

Poslední novinky

SudokuOnline.cz: 1. český Sudoku server | mapa serveru | právní podmínky
slovensky | polski | auf deutsch | in english | français | vybrat jazyk:
© Marek Čierny, 2007-2024