... 1. český Sudoku server:

Český tým vyhrál Mistrovství světa!

Na MS České republika potvrdila pozici světové velmoci v luštění sudoku. V týmové soutěži získala titul mistrů světa. V jednotlivcích se do čtyřčlenného finále probojovali hned dva Češi.

V Indickém městě Goa mezi 14. a 17. dubnem 2008 dosahovaly teploty až 35 stupnů. Dusná a napjatá atmosféra bylo i v místním hotelovém komplexu, přestože byl klimatizovaný. Konal se zde totiž globální svátek sudoku - Mistrovství světa.
Už první soutěžní den ukázal, že Češi přiletěli soupeřit o ty nejvyšší pozice. Výkon Jakuba Ondrouška (jaku111) musel soutěžícím vyrazit dech, neboť se mu v klasickém herním bloku podařilo vyluštit 8 náročných hlavolamů za 18 minut. Kubovi patřila i celá základní část, podařilo se mu dokonce s malým náskokem předběhnout obhájce titulu Tomase Snydera. Ostatní čeští reprezentanti se také nezalekli - hned tři z nich se umístili ve finálové osmičce. Česká republika tedy postupovala do semifinále zastoupena nejpočetněji.
Individuální soutěž po základní části:
1. Jakub Ondroušek (jaku111), ČR 2810 bodů
2. Thomas Snyder, USA 2745 bodů
3. Yuhei Kusui, Japonsko 2395 bodů
4. Michael Ley, Německo 2355 bodů
5. Jan Novotný (KrtekHonza), ČR 2235 bodů
6. Hideaki Jo, Japonsko 2160 bodů
7. David McNeill, Velká Británie 2150 bodů
8. Jakub Hrazdira (Gotroch), ČR 2025 bodů
9. Michael Smit, Německo 2005 bodů
10. Jason Zuffranieri, USA 2000 bodů
Přestože se z umístění v základní části udělovaly do finále malé bonifikace, bylo v nich, jako v každém play-off, možné vše. Titul nakonec obhájil Tomas Snyder, 28-letý postgraduální student biochemie na Stanfordské univerzitě. Kuba Ondroušek, šestnáctiletý brněnský gymnazista, se tak musel spokojit s třetím místem. Finálovou příležitost využil Jakub Hrazdíra, když se mu podařilo dosáhnout na fantastické čtvrté místo.
Celkové výsledky individuální soutěže:
1. Thomas Snyder, USA,
2. Yuhei Kusui, Japan,
3. Jakub Ondrousek, ČR,
4. Jakub Hrazdira, ČR.
...
7. Jan Novovotný, ČR
...
19. Jana Tylová, ČR
Po loňském bronzu z Prahy -za USA a Japonskem- Češi luštili i v týmové soutěži o medaile. V japonském ani americkém družstvu se neobjevil sudokář, který by nesoutěžil na MS minulý rok. Zdá se, že česká špička sudoku je širší, než je tomu u populačně mohutnějších soupeřů, neboť polovinu letošního národního týmu tvořily nové tváře. Indická zadání, která byla oproti Praze blíže klasickému sudoku, české výpravě vyhovovala. Česká republika tak s výrazným náskokem získala nejcenější kov!
Český tým na Mistrovství světa v sudoku 2008
Našim zlatým reprezentantům srdečně blahopřejeme!
Výsledky týmové soutěže:
1. Česká republika, 10170 bodů,
2. Japonsko, 9345 bodů,
3. Německo, 8900 bodů,
4. USA, 8380 bodů.
Českou výpravu tvořili:
  • Jakub Hrazdíra (Gotroch), 4. místo
  • Jan Novotný (KrtekHonza), 7. místo, zlatý tým
  • Jakub Ondroušek (jaku111), 3. místo, zlatý tým
  • Jana Tylová (Janka), 19. místo, zlatý tým
Můžeme být tedy hrdí a s klidem říkat, že Češi jsou nejlepší v luštění sudoku. Tedy nimimálně do nejbližšího Mistrovství světa :-).

Poslední novinky

SudokuOnline.cz: 1. český Sudoku server | mapa serveru | právní podmínky
slovensky | polski | auf deutsch | in english | français | vybrat jazyk:
© Marek Čierny, 2007-2023