... 1. český Sudoku server:

Airwaves MČR v sudoku 2007

27.1.2007 se v Brně sešlo 80 nejlepších sudokářů z celé České republiky.

Organizátoři totiž všechny soutěžící pořádně potrápili. Připravili celkem 40 rozličných hlavolamů a způsobili tím, že se soutěžícím celé 4 hodin kouřilo z hlavy. Aby nedocházelo k přehřívání mozkových závitů, bylo luštění dvakrát přerušeno 15 minutovou přestávkou do tří bloků. Dobře, trochu přeháním. Pravdou však je, že po třech hodinách byly žvýkací svaly unaveny, a svěží mysl udrželi jen ti vytrénovaní.
Každý bojoval, jak nejlépe uměl. A věřte, že 80 nejlepších z České republiky to umělo opravdu dobře. Souboj o prvních šest pozic, z kterých se postupovalo na MS, byl značně vyrovnaný: po druhém kole mělo reálnou šanci postoupit minimálně 15 účastníků. Jediným suverénem, který na sebe v základní části upozornil, byl Jakub Ondroušek (v lize jaku111): první blok základní části vyluštil jako jediný před časovým limitem, a to o 12 minut. Na konci 3. bloku svůj náskok zvýšil na 103 bodů, zajistil si tak účast na MS a do finálového play-off postupoval z první pozice. Postupující šestici reprezentantů tvořili dále: Jana TYLOVÁ (v lize Janka), Petr NEPOVÍM (nosferatu), Pavel PELLAR (pepe74287), Vendula ŠICHOVÁ (sudokuqueen), Robert BABILON (babilon).
Play-off bylo ostře sledované. Kamery monitorovaly každý pohyb rukou finalistů, aby jej mohly zprostředkovat divákům v sále a na internetu. Fotoaparáty cvakaly téměř s frekvencí 120 úderů za minutu, což asi byla v tu chvíli průměrná tepová frekvence šesti vyvolených. V play-off se luštilo 5 sudoku, přičemž s každým hlavolamem vypadl ten, kdo jej vyluštil nejpomaleji. Postupně tak finálovou skupinu opouštěli: Petr Nepovím, Robert Babilon, Vendula Šichová, Jakub Ondroušek, Pavel Pellar. Zkušenost a sílu v závěru potvrdila Jana Tylová, a obhájila tak titul Mistryně České republiky v Sudoku i v roce 2007.
Gratulujeme všem vítězům a reprezentantům přejeme hodně štěstí na Mistrovství Světa 2007, které se koná od 28. března do 1. dubna v Praze v Top Hotelu.
Stránka organizátorů, obsahuje mimo jiné zadání hlavolamů z MČR
Celkové výsledky finále
Výsledky základní části

Poslední novinky

SudokuOnline.cz: 1. český Sudoku server | mapa serveru | právní podmínky
slovensky | polski | auf deutsch | in english | français | vybrat jazyk:
© Marek Čierny, 2007-2024