... 1. český Sudoku server:

Češi jsou třetí nejlepší na světě v luštění Sudoku

Včera večer (31.3.2007) byly slavnostně vyhlášeny konečné výsledky Mistrovství světa v Sudoku 2007, které se konalo v pražském Top hotelu pod záštitou prezidenta ČR Václava Klause.

ms-sudoku-2007 V soutěži čtyřčlenných týmů se na bronzové příčce umístila České republika za vítězným Japonskem a Spojenými státy. Vzhledem k světové konkurenci s účastí více než 25 zemí lze považovat prvenství mezi evropskými zeměmi za velký úspěch. ČR tímto výkonem potvrdila, že patří mezi světovou špičku.
Českému týmu pomohla především Jana Tylová, loňská mistryně světa v sudoku, ve výborné formě se předvedli i Jakub Ondroušek, Petr Nepovím a Robert Babilon. Po prvním dnu mistrovství byla Česká republika na 2. místě, poté se v průběžném hodnocení propadla na 5. příčku. Češi nakonec v napínavém a velmi vyrovnaném boji překonali Němce i Maďary a získali bronz.
češi jsou třetí nejlepsí na světě Václav Klaus byl potěšen, že událost tak velkého významu se koná právě v České republice, pogratuloval všem medailistům a popřál Čechům mnoho dalších úspěchů. Poté se v krátké diskusi se s českými reprezentanty poradil, jak postupovat při luštění obtížných sudoku.
V individuální soutěži Thomas Snyder z USA nenašel mezi 144 soutěžícími přemožitele a získal titul Mistra světa. Druhé místo obsadil Yuhei Kusui z Japonska a třetí skončil Peter Hudák ze Slovenska. Umístění Čechů bylo následující: Jana Tylová: 18., Jakub Ondroušek: 21., Robert Babilon: 24., Petr Nepovím: 28., Pavel Pellar: 49., Vendula Šíchová: 82.
češi jsou třetí nejlepsí na světě Po oslavě bronzu se čeští reprezentanti začnou připravovat na Mistrovství světa 2008, které se bude konat v Indii. Držme palce, ať se jim daří alespoň tak dobře, jako letos v Praze.
Autor: Marek Čierny
Kapitán českého týmu na MS v sudoku 2007

Poslední novinky

SudokuOnline.cz: 1. český Sudoku server | mapa serveru | právní podmínky
slovensky | polski | auf deutsch | in english | français | vybrat jazyk:
© Marek Čierny, 2007-2024