... 1. český Sudoku server:

Česká republika bude hostit Mistrovství světa v sudoku 2007

Nejoblíbenější a nejrozšířenější hlavolam současnosti. Takové je doporučení sudoku a s ním celého mistrovství světa v této hře. Nejlepší luštitelé sudoku ze zhruba tří desítek zemí se sejdou na přelomu března a dubna 2007 v Praze, aby poměřili svůj důvtip

"Sudoku se pravidelně věnuje více než pětina Čechů, v západní Evropě je to možná ještě více," říká Vítězslav Koudelka, předseda Světové hádankářské federace a zároveň ředitel Mistrovství světa v sudoku. "V řadě médií se sudoku podařilo během krátké doby vytěsnit klasické křížovky. Počítáme proto s velkým zájmem soutěžících." 2. ročník Mistrovství světa v luštění sudoku se uskuteční v pražském Top Hotelu od 28. 3. do 1. 4. 2007.
Filmoví fanoušci a profesionálové jezdí na festival v Cannes, příznivci kopané si nemohou nechat ujít finále fotbalové Ligy mistrů, vyznavači ženské krásy a ducha zase nedají dopustit na Miss World. Přední světoví luštitelé sudoku se letos utkají v Praze. "Domnívám se, že je to pro Českou republiku ohromná pocta. Ve světě vyznavačů hádanek, hlavolamů a dalších her se mezinárodní klání špiček jednotlivých států rovná pořádání olympijských her," doplňuje Vítězslav Koudelka. Jeho tvrzení o popularitě sudoku potvrzuje i to, že loni poprvé muselo být sudoku pro enormní nápor soutěžících vyčleněno z Mistrovství světa v luštění logických hádanek.
Historicky první ročník Mistrovství světa v luštění sudoku se uskutečnil loni v italské Lucce za účasti 85 reprezentantů z 22 zemí. Jak jsme vás již informovali, triumfovala v něm jedenatřicetiletá Češka, ekonomka Jana Tylová. "Ty nejlehčí se dají vyřešit za 3 až 5 minut. Ty středně těžké kolem 10 minut, nejtěžší samozřejmě déle - 15 i 20 minut," odpověděla šampiónka loni Českému rozhlasu na otázku, jak dlouho jí trvá vyřešení hlavolamu.
Aby mohla titul obhájit, musí Jana Tylová nejprve absolvovat Airwaves Mistrovství ČR v luštění sudoku. To proběhne 27. ledna v Brně. Pořadatelé pozvou stovku nejlepších českých luštitelů, kteří se musí na mistrovství probojovat sítem těžkých nominačních turnajů, které probíhaly v tištěných médiích i na internetu na stránkách Airwaves Sudoku ligy.
Zvláštností Mistrovství světa v sudoku bude off-program v podobě klání celebrit a VIP hostů. I mezi nimi má sudoku oddané a velmi zdatné hráče.

Poslední novinky

SudokuOnline.cz: 1. český Sudoku server | mapa serveru | právní podmínky
slovensky | polski | auf deutsch | in english | français | vybrat jazyk:
© Marek Čierny, 2007-2024