... 1. český Sudoku server:

Proč sudokuonline.cz podporuje Rekonstrukci státu.

Proč jsem se rozhodl na logo volnočasového a nezávislého 1. českého sudoku serveru umístit ikonu Rekonstrukce státu?

  1. Náš stát je náš. Přestože luštění sudoku nasycuje potřeby mé i návštěvníků tohoto webu, mám pocit, že je důležité neztrácet z obzoru ani pohled na širší pojem "my". Nejen my jako naše rodina, ale i čtvrť, obec, stát. Ať jsme na to hrdí nebo ne, Česká republika je naším domovem, prostředím, a vypovídá o nás určitým obrazem. Z diskuse se svými známými a kamarády mám pocit, že identifikace jednotlivců s cíli státu je často sporná: často jsme skeptičtí a skrytě obviňujeme naše reprezentanty z postranních úmyslů, úplatků, chyb a etických selhání. Kritika a skepse je potřeba, ale ještě více je třeba aktivní a iniciativní spolupráce na změnách, které náš stát posunou blíže k nám, občanům.
  2. Ideje rekonstrukce státu se mi líbí. Nehodlám stránky sudoku využít k propagaci pravicového, levicového, nebo jiného stranického politického programu. Cíle Rekonstrukce státu, reprezentované devíti návrhy zákonů, mi však přijdou tak dobře ušité, že musí pohladit většinu myslí kteréhokoli svobodného demokratického neautoritářského politického zařazení. Zejména se mi líbí Vím, že je to vždy o lidech. Ale věřím, že tyto tři zákony pomohou kultivovat prostředí státní správy natolik, že se jí budeme moci méně trápit, více hrát diagonální sudoku, a s trochu lepší důvěrou platit daně.
logo rekonstrukce státu Profesionální lobbisté jsou placeny korporacemi, aby s politiky komunikovali a přesvědčovali je pro své cíle. Rekonstrukce státu je platforma umožňující občanům ve svém nejlepším přesvědčení lobbovat za zájmy své země, aby na své občany politici po volbách nezapomněli.
Držím Rekonstrukci státu palce, a myslím, že by tato mimostranická iniciativa neměla být ztracena v chlebu, hrách a sudoku, kterých máme relativní dostatek. Proto jsem podle svého nejlepšího svědomí na logo sudokuonline.cz umístil ikonu Rekonstrukce státu. Věřím, že mému rozhodnutí porozumíte, a že toto malé připomenutí Vám pomůže sebrat odvahu dělat to, co je podle Vašeho svědomí správné.
Hezké léto.
V Brně 11.7.2013
Marek Čierny

Poslední novinky

SudokuOnline.cz: 1. český Sudoku server | mapa serveru | právní podmínky
slovensky | polski | auf deutsch | in english | français | vybrat jazyk:
© Marek Čierny, 2007-2024